Intermec IF4


IF4 firmy Intermec to stacjonarny czytnik do prostych aplikacji RFID, nie wymagających równoczesnego odczytu dużej ilości tagów gdzie do kontroli procesu wykorzystywany jest komputer PC lub lub sterownik programowalny (PLC) komunikujący się poprzez port RS232.

 

Podczas odczytu i zapisu znaczników RFID, IF4 wykorzystuje specjalny protokół do filtrowania nadmiarowych danych w przypadku na przykład wielokrotnego odczytania tego samego identyfikatora. Wbudowane obwody wejścia-wyjścia umożliwiają IF4 monitorowanie i kontrolę urządzeń peryferyjnych, co upraszcza instalację i zmniejsza koszty budowy stanowiska.

 

Zewnętrzne urządzenia takie jak: sygnalizatory świetlne, przekaźniki są sterowane bezpośrednio z czytnika. Dla przykładu, czytnik IF4 zamontowany nad przenośnikiem po odczycie kodu z identyfikatora RFID i sprawdzeniu miejsca przeznaczenia w bazie danych danych serwera lub sterownika PLC może sterować urządzeniami linii sortowniczej tak by oznakowany przedmiot trafił do właściwej bramy doku.

 

Standardy RFID wciąż się rozwijają, obok globalnego standardu EPC Gen 2 użytkownicy muszą mieć możliwość odczytu wielu protokołów, jeśli wdrażają technologię RFID w otwartym łańcuchu dostaw. Dlatego czytnik IF4 może odczytywać wiele standardów AIP i to równolegle w tym samym czasie – co jest istotne jeśli w partii wystąpią znaczniki w różnych standardach : EPC Class 1, ISO 18000-6b, EPC Gen 2 ( ISO 18000-6c ).

© Copyright 2019. All Rights Reserved.

Layout: GRX.pl