Etykiety i tagi RFID


Etykiety RFID są to zaawansowane technologicznie etykiety, które zawierają elektroniczny chip z pamięcią oraz antenę, za pośrednictwem której następuje emisja danych. Etykiety RFID w zależności od rodzaju aplikacji występują w różnych rozmiarach oraz są wykonywane z różnych materiałów: papieru i tworzywa.

 

Etykiety RFID mogą być zadrukowywane przez specjalne drukarki termotransferowe, które posiadają wbudowany dekoder RFID umożliwiający w momencie drukowania etykiety jednoczesne zapisywanie danych w pamięci identyfikatora. Etykiety takie są więc szczególnym nośnikiem danych, które są zapisane nie tylko w postaci elektronicznej (RFID), ale także dzięki możliwości drukowania - w postaci czytelnej wzrokowo (tekst) oraz w postaci kodu kreskowego.

 

Etykiety RFID stosuje się najczęściej do jednorazowego zastosowania np. do znakowania kartonów, palet lub produktów detalicznych, jednakże mogą one również służyć (zwłaszcza te wykonane z tworzyw sztucznych) do identyfikacji pojemników lub innych zasobów zwrotnych (rotujących, przemieszczających się) w procesach produkcyjnych i logistycznych.

 

Szczególnym rodzajem etykiet RFID są tak zwane inlaye, czyli półprodukty wykorzystywane do produkcji etykiet RFID. W przypadkach, w których nie jest wymagane jednoczesne znakowanie kodem kreskowym lub opisem tekstowym, mogą one być umieszczone w produkcie lub w opakowaniu i identyfikować je samodzielnie.

 

W ofercie SKK dostępne są etykiety i inlaye o częstotliwościach UHF (EPC GEN2) i HF (ISO 15693), zróżnicowanej pojemności pamięci, odmiennych właściwościach odczytu, wykonane zarówno z papieru, jak i tworzywa z zastosowaniem różnych klejów, tak aby jak najlepiej spełniać wymogi danej aplikacji.

© Copyright 2019. All Rights Reserved.

Layout: GRX.pl