Czytnik (dekoder)


Jest to urządzenie nadawczo - odbiorcze, które wysyła lub odbiera wiązkę promieniowania elektromagnetycznego odpowiednio zdekodowaną zapisując lub odczytując w ten sposób dane.

 

Etapy transmisji:

Etap 1 - czytnik wysyła wiązkę fali radiowej, w identyfikatorze wzbudza się prąd indukcyjny, który zasila układ elektroniczny identyfikatora.

Etap 2 - naładowany identyfikator wysyła zwrotnie do czytnika swój unikalny kod nadany przez producenta lub też dane zapisane wcześniej przez użytkownika.

Etap 3 - jeśli chcemy zapisać dane do identyfikatora to wiązka fali radiowej jest odpowiednio modulowana. W rzeczywistości sama transmisja przebiega w nieco bardziej złożony sposób m inn. odczyt czy też zapis danych są zwrotnie weryfikowane (wykorzystywane są odpowiednie algorytmy kontroli poprawności odczytu / zapisu danych).

 

Podział czytników

a) stacjonarne - przeznaczone do zabudowy (linie produkcyjne, bramki – przy wjeździe do magazynu, bezpośrednio na wózkach widłowych),

b) przenośne – urządzenia zintegrowane z przenośnym terminalem (kolektorem danych). Z racji, że nie każdy czytnik może współpracować,

c) dekodery zintegrowane z drukarką etykiet.

© Copyright 2019. All Rights Reserved.

Layout: GRX.pl